Tom Hanks mbron fëmijët e tij kundër akuzave për nepotizëm: “Ky është një biznes familjar”

Aktori Tom Hanks po mbron fëmijët e tij kundër pretendimeve për nepotizëm, duke thënë se ata janë pjesë e “biznesit familjar”.

Hanks ka dy fëmijë me ish-gruan e tij, të ndjerën Samantha Lewes, të quajtur Colin dhe Elizabeth, dhe ka dy fëmijë të tjerë, Chet dhe Truman, me gruan e tij aktuale, Rita Wilson. Të katër fëmijët kanë vazhduar të kenë karrierë të suksesshme në industrinë e argëtimit, qoftë prapa apo para kamerës.

Pra, nuk është për t’u habitur që fëmijët e Hanks janë përfshirë në debatin “nepotism baby” që është nxitur nga një artikull i kohëve të fundit i revistës New York “nepotism baby-boom”. Në artikull, një numër i famshëm u etiketuan “bebe nepotizmi” për shkak të lidhjeve familjare që besohet se i kanë ndihmuar ata të ecin përpara në Hollywood.

Yjet e titullit të tregimit ishin ylli i Stranger Things, Maya Hawke, vajza e Uma Thurman dhe Ethan Hawke, dhe Jack Quaid, prindërit e famshëm të të cilit janë Dennis Quaid dhe Meg Ryan. Emra të tjerë të famshëm janë Lily Rose Depp, vajza e Johnny Depp dhe Vanessa Paradis dhe Kate Hudson, prindërit e së cilës janë aktorët Goldie Hawn dhe Bill Hudson.

Ai beson se puna e djalit të tij në biznesin e shfaqjes nuk ndryshon nga puna në industri të tjera
Pasardhësit e aktorit janë bërë pjesë e debatit, kryesisht për shkak se djali i tij Truman shfaqet në filmin e fundit të Hanks, A Man Called Otto. Por Hanks mbrojti veten dhe familjen e tij në një intervistë të re me Reuters, duke sugjeruar se puna e djalit të tij në biznesin e shfaqjes nuk ndryshon nga puna në industri të tjera.

“Shiko, ky është një biznes familjar. Kjo është ajo që ne kemi bërë gjithmonë. Është ajo që të gjithë fëmijët tanë u rritën duke bërë. Nëse do të ishim hidraulik ose një dyqan lulesh, e gjithë familja do ta bënte atë në një moment, edhe nëse do të ishte. ishte vetëm inventari në fund të vitit”, tha Hanks.

“Ajo që nuk ndryshon pavarësisht se çfarë ndodh, pavarësisht se cili është emri juaj, është nëse do të funksionojë apo jo. Ky është problemi sa herë që dikush nga ne përpiqet të tregojë një histori të re ose të krijojë diçka që ka një fillim, mes dhe fund. Nuk ka rëndësi se cili është mbiemri ynë. Ne duhet të bëjmë punën për ta bërë atë një përvojë të vërtetë dhe autentike për audiencën,” shtoi ai.

Kategoritë
Të ndryshme