Tragjedi në rrugët e Italisë, vdesin 4 të rinj në aksident, mes tyre 19-vjeçari shqiptar

Orët e para të ditës së sotme, 14 gusht, ka ndodhur një aksident i rëndë në Godega di Sant’Urbano, Itali.

Një Volkswagen Polo, me 4 të rinj brenda (midis moshës 18-19 vjeç), humbi kontrollin në kthesë dhe doli nga rruga.

Mjeti përfundoi në një kanal kullues, përmbys. Pasojat ishin fatale, asnjë nga 4 të rinjtë nuk mbijetoi.

Të rinjtë, sipas mediave italiane, po ktheheshin në shtëpi pas një feste.

Viktimat janë tre djem italianë dhe një shqiptar i moshës 19 vjeç.

Ata që ngritën alarmin në lidhje me aksidentin ishin banorët e zonës të cilët kishin dëgjuar zhurmën. Menjëherë kishin telefonuar policinë dhe ambulancën, por ishte tepër vonë pasi të rinjtë kishin ndërruar jetë.

Hetimet mbi shkaqet e aksidentit kanë nisur.

Kategoritë
BotaLajme