Tragjike/ Burrë e gruan vdesin në një ditë pas betejës me kancerin, lënë pas 3 fëmijë

Një çift i cili prej kohësh luftonte me kancerin kanë vdekur në të njëjtën ditë.

Administratori i Shërbimeve të Emergjencave të Kontesë Yankton, Steve Haëkins, 58 vjeç, vdiq më 23 dhjetor nga kanceri. Gruaja e tij, Wendy, 52, e cila gjithashtu kishte kancer, vdiq në të njëjtën ditë.

Wendy Hawkins ishte shtruar në spital disa javë më parë, ndërsa Steve Hawkins ishte pranuar kohët e fundit. Të dy vdiqën në spitalin lokal në Yankton.

Megjithatë tragjedia për këtë familje nuk mbaron këtu, pasi një nga shqetësimet kryesore janë tre fëmijët e Hawkins.

Shërbimi i emergjencave të qarkut është gati të ndihmojë tre fëmijët, të gjithë në të 20-at, të përballojnë dhe gjithashtu të trajtojë shpenzimet për funeralin dhe shpenzimet mjekësore të prindërve të tyre, tha një burim.

Yankton County EMS ka krijuar një llogari GoFundMe për familjen Hawkins.

Hawkins kishte qenë administrator që nga viti 2009, sipas Yankton County EMS. Ai kishte qenë një ndihmës mjek në Cody, Wyoming dhe Parkun Kombëtar Yellowstone përpara se të vinte në Yankton.

Kategoritë
BotaLajme