Trajkoviq: Radoiçiq ka bërë padi, prandaj më kanë mbajtur në aeroport

Kryetarja e organizatës joqeveritare Lëvizja Evropiane e Serbëve nga Kosova dhe Metohia, Rada Trajkoviq, ka njoftuar në Twitter se “arsyeja misterioze” e ndalimit të saj në aeroportin “Nikola Tesla” të premten ka qenë se nënkryetarja e Listës Serbe. , Milan Radoiçiq, ka ngritur padi penale kundër saj.

“Më penguan të largohesha nga vendi për shkak të një padie të ngritur nga një burrë nën Sanksionet Magnetike të Thesarit Amerikan. Ai është i lirë në këtë vend, unë nuk jam”, ka thënë Trajkoviq.

Policia kufitare ia ndaloi të premten daljen nga Serbia, rrugës për në Podgoricë, në aeroportin “Nikola Tesla”, por në atë kohë nuk i ishte thënë arsyeja e ndalimit.

“Policia është rreth meje dhe po më ruan sikur të isha krimineli më i madh dhe më famëkeq në Serbi, unë, doktor dhe profesor”, ka shkruar Trajkoviq në Twitter të premten, pa dhënë më shumë detaje.

Kategoritë
LajmeRajoni