Trajneri Al-Nassrit pohon: Ronaldo do të kthehet në Evropë dhe do ta përfundojë karrierën atje

Në fillim të këtij viti, Cristiano Ronaldo nënshkroi kontratën më të madhe në historinë e futbollit me Al-Nassr. Edhe pse për shtatë ditë do të festojë ditëlindjen e tij të 38-të, ai nuk do ta mbyllë karrierën e tij në Arabinë Saudite, sipas trajnerit të tij.

Rudi Garcia e bëri këtë pretendim tronditës pas humbjes 3-1 të Al-Nassr nga Al-Ittihad në Superkupën e Arabisë Saudite.

Eksperti francez ia vuri një pjesë të fajit për atë rezultat Ronaldos, dhe më vonë tha se besonte se portugezi do të largohej nga klubi dhe do të kthehej në Evropë.

“Cristiano Ronaldo nuk do ta mbyllë karrierën e tij si lojtar i Al-Nassr. Ai do të kthehet në Evropë dhe do të luajë ndeshjet e fundit të karrierës së tij atje,” tha Garcia.
Shumë janë skeptikë për fjalët e Garcias sepse, nëse Ronaldo përfundon kontratën me Al-Nassr, ai do të arkëtojë 500 milionë euro dhe do të jetë 40 vjeç dhe është e vështirë të besohet se mund të punësohet në Evropë. Por gjatë gjithë këtyre viteve ne kemi mësuar një gjë – me Ronaldon, gjithçka është e mundur.

Kategoritë
Sport