Trajneri i Al-Nassr fajësoi Ronaldon për eliminimin befasues nga Superkupa e Arabisë Saudite

Trajneri i Al-Nassr, Rudi Garcia, fajësoi një pjesë të fajit te Cristiano Ronaldo pasi skuadra e tij u mund 3-1 nga Al-Ittihad në gjysmëfinalen e Superkupës së Arabisë Saudite.

Romarinho shënoi epërsinë në minutën e 15-të të lojës së luajtur në stadiumin ndërkombëtar King Fahd përpara se sulmuesi maroken Abderrazak Hamdallah të dyfishonte epërsinë pak para pushimit.
Anderson Talisca zvogëloi epërsinë në minutën e 67-të, por Muhannas Al-Shanqeeti vulosi fitoren për skuadrën e Nuna Espirito Santo në kohën e fundit.

Megjithatë, Ronaldo pati një shans të madh për të barazuar disa momente para se Hamdallah të bënte 2-0 për Al-Ittihad.

Topi u fut pas një krosi nga e djathta dhe dukej se pesë herë fituesi i Topit të Artë do të shënonte debutimin e tij në Al Nassr.
Megjithatë, portieri Marcel Grohe bëri një pritje të mirë pas goditjes me kokë të Ronaldos dhe në sulmin e radhës, Al-Ittihad shënoi golin e dytë të ndeshjes.

Pas ndeshjes, Garcia theksoi se mundësia e Ronaldos ishte pika e kthesës në ndeshje.

“Një nga gjërat që ndryshoi rrjedhën e lojës ishte rasti i humbur i Cristiano Ronaldos në pjesën e parë. Unë përgëzoj Al-Ittihad. Ata luajtën një pjesë të parë shumë më të mirë se ne, dhe ne luajtëm një pjesë të dytë të mirë, por fatkeqësisht ne mundëm. “Rregullo rezultatin”, tha ai. është ish-trajneri i Romës dhe Lionit për gazetarët.

Për të lyer kripë në plagë, tifozët kundërshtarë provokuan Ronaldon duke brohoritur emrin e Lionel Messit.

Pasi luajti për 11-shen më të mirë të Riadit në një miqësore kundër Paris Saint-Germain, Ronaldo ende po kërkon të debutojë me një fanellë të re pas dy ndeshjeve ku nuk arriti të gjente rrjetën.

Al-Nassr do të luajë ndeshjen e tyre të radhës në ligë më 3 shkurt kundër Al-Fateh.

Kategoritë
Sport