Trajneri i Francës nxori Giroud në minutën e 40-të, ai u çmend në pankinë dhe reagoi furishëm

Sulmuesi i Francës, Olivier Giroud, u tërbua pasi u përjashtua me karton të kuq në pjesën e parë të finales së Kupës së Botës në Katar kundër Argjentinës dhe kamerat e kapën reagimin e tij në stol.

Giroud ishte i dyshimtë për këtë ndeshje për shkak të një dëmtimi të lehtë në kyçin e dorës, por ai mblodhi forcat për të luajtur dhe për të ndihmuar shokët e tij.

Megjithatë, që në fillim të lojës, Argjentina ishte ajo që praktikisht kërkoi gjithçka në fushë dhe në një raport të tillë forcash arriti të shënonte dy gola dhe të kalonte në epërsi 2:0 në pjesën e parë.

Pak para pushimit, më saktë në minutën e 40-të, trajneri i Francës, Didier Deschamps, nxori nga loja Giroud dhe Dembele, dhe sulmuesi i Milanit e kishte të vështirë ta merrte dhe u tërbua, gjë që fotografët nga ndeshja e “kapën” dhe e publikuan. në rrjetet sociale pak më vonë.
Franca u rikthye në ndeshje në pjesën e dytë dhe me dy golat e Mbappe barazoi në 2:2.

Kategoritë
Sport