Trajneri i Ronaldos te Al Nassr sulmon ashpër Manchester Unitedin

Trajneri i Al Nassr, Rudi Garcia ka thënë se gjithçka që dëshiron për Cristiano Ronaldon është që ai të shijojë futbollin e tij dhe të buzëqeshë.

Sulmuesi ka duruar disa muaj të vështirë që e panë atë të largohej nga Manchester United me kushte të ashpra pasi dha një intervistë shpërthyese në të cilën ai synonte aspekte dhe figura të ndryshme në lidhje me klubin.

Kjo u pasua menjëherë nga Kampionati Botëror, e cila filloi mirë, por përfundoi me rënien e tij në stol për dy ndeshjet me eliminim direkt të Portugalisë, duke çuar në një përplasje të raportuar me trajnerin e atëhershëm të ekipit kombëtar, Fernando Santos.

Përplasjet e tij në klub dhe në ekipin ndërkombëtar erdhën vetëm disa muaj pasi Ronaldo dhe partnerja e tij, Georgina Rodriguez, pësuan tragjedinë e humbjes së një djali në prill, kur ata prisnin binjakë.

Vetë Ronaldo preku ato momente të vështira në intervistën e tij me Piers Morgan në nëntor, duke e quajtur atë ‘ndoshta momenti më i keq’ i jetës së tij.

Duke folur për rolin e tij për të siguruar që klubi i Arabisë Saudite të shohë versionin më të mirë të Ronaldos, Garcia theksoi se gjithçka që donte të shihte ishte portugezët të buzëqeshnin dhe të kënaqeshin sërish në fushë.

“E vetmja gjë që dua është që ai të kënaqet sërish duke luajtur futboll dhe të buzëqeshë”, deklaroi strategu i Al Nassr.

“Në muajt e fundit, mes United, kombëtares dhe jetës private, ai nuk e ka pasur të lehtë. Nëse ai rifiton kënaqësinë e lojës, objektivi ynë do të përmbushet”.

Komentet e Garcia vijnë mes spekulimeve se kur Ronaldo mund të bëjë debutimin e tij për klubin.

Portugezi ishte i pranishëm për të parë shokët e tij të rinj të skuadrës duke mposhtur Al-Ta’ee me rezultat 2-0 të premten në mbrëmje për të ruajtur vendin e liderit në ligë.

Kategoritë
Sport