Trajneri i Serbisë shau në mënyrë skandaloze pas golit: Ta Q**sha Shqiptarin e….

Trajneri i kombëtares së Serbisë, Dragan Stojkoviq Piksi ka shkaktuar një skandal të vërtetë pasi shau në mënyrë të pahijshme futbollistët zviceranë pas golit të Dushan Vlahoviq.

Ishte pas golit të dytë të Serbisë për epërsi 2:1 në minutën e 35-të, pas të cilit futbollisti dikur i madh u pushtua nga emocionet.

“Qy nënën në Shiptar!”, ka bërtitur Pixi, duke aluduar mesa duket për numrin e madh të lojtarëve me origjinë shqiptare që luajnë për Zvicrën.

Megjithatë, vetëm nëntë minuta më vonë, Embolo barazoi në 2:2 dhe i ktheu gjërat në fillim.
Kujtojmë se Serbisë i duhet një fitore për të kaluar, ndërsa Zvicra është mjaftuar edhe me barazim.

Megjithatë, vetëm nëntë minuta më vonë, Embolo barazoi në 2:2 dhe i ktheu gjërat në fillim.
Kujtojmë se Serbisë i duhet një fitore për të kaluar, ndërsa Zvicra është mjaftuar edhe me barazim.

Kategoritë
Sport