Trupi i pajetë i një të riu është nxjerrë nga deti në një nga plazhet më të famshme në Kroaci

Në një nga plazhet më të njohura në Kroaci, Zrća, i cili ndodhet në ishullin Pag, dje rreth orës 17:35 është nxjerrë nga deti trupi i një të riu.

Siç njoftoi Departamenti i Policisë së Zadarit, ende nuk dihet identiteti i burrit.

“Sot në orën 17:10 policia ka marrë njoftim se trupi i një të riu të panjohur është nxjerrë nga deti në zonën e Katarelacit në Pag. Në vendngjarje po hetohet dhe po merren masat dhe veprimet. të marra për të përcaktuar identitetin e personit dhe për të përcaktuar rrethanat e ngjarjes”, njofton PU Zadar.

Sipas mediave kroate bëhet fjalë për një shtetas të huaj.

Kategoritë
LajmeRajoni