Ekipi i ri i sigurisë së Ronaldos së pari ra në sy kur e shoqëroi atë në Aeroportin e Manchesterit përpara udhëtimit të United në Zvicër për ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve të sezonit në shtator, pasi u panë duke ndihmuar sulmuesin me bagazhet e tij përmes terminalit.

Nuk dihet nëse ishte njëri prej binjakëve që përplasi makinën e Ronaldos, apo një tjetër pjesëtar i sigurisë së tij, por mësohet se ish-sulmuesi i Real Madrid nuk ishte në automjet në atë moment dhe as nuk kishte ndonjë tjetër të lënduar.

Ronaldo kishte udhëtuar me pesë fëmijët e tij dhe partneren e tij Georgina Rodriguez në një avion privat 20 milionë funte (23 milionë euro) pas detyrës së tij ndërkombëtare me Portugalinë për të qëndruar në një rezidencë luksoze prej 10,000 funte (11 mijë euro) për natë, e cila me sa duket iu rekomandua nga ish-Real Madridi dhe mik i ngushtë Sergio Ramos. /Telegrafi/