“Turqia dhe Arabia Saudite vendosën të thellojnë bashkëpunimin për çështjet rajonale”

“Türkiye dhe Arabia Saudite vendosën të thellojnë bashkëpunimin për çështjet rajonale”

Presidenti turk dhe princi saudit diskutuan epokën e re të bashkëpunimit në lidhjet dypalëshe, duke përfshirë marrëdhëniet politike, ekonomike, ushtarake, të sigurisë dhe kulturore.

Ankaraja dhe Riadi vendosën të thellojnë konsultimet dhe bashkëpunimin për çështjet rajonale për të forcuar stabilitetin dhe paqen, thuhet në një deklaratë të përbashkët.

Kategoritë
BotaLajme