”U përpoqa të gërmoj tokën me duar të zhveshura për të shpëtuar princeshën time, por nuk arrita”

Mesut Hançer, babai që foli për ditë të tëra në rrjetet sociale, bëri zemrat e miliona njerëzve me fotografinë që mban për dore vajzën e tij, të cilën e humbi në rrënojat.

Babai i dhimbshëm, i cili varrosi vajzën e tij 15-vjeçare Irmak Leyla, të cilën e gjeti mes grumbullit.ka folur për mediat gjermane.

Sipas lajmeve në NTV, babai i cili ishte duke punuar gjatë tërmetit, ka mbërritur në familjen e tij dhe ka marrë lajmin se dy vajzat dhe djali i tij janë mirë.

Mësohet se atë natë Irmak, vajza më e vogël e shtëpisë ka qëndruar pranë gjyshes.

Baba Hançer tha: “Atë natë erdhën kushërinjtë e Irmakut dhe shkuan te gjyshja për të qëndruar me ta”.

Duke vënë në dukje se nuk mundi të arrinte nënën e tij, Hançer tha se ai shkoi në zonën e rrënojave, por nuk mundi ta shpëtonte vajzën e tij të vogël.

“Unë gërmova tokën me duart e mia për të shpëtuar princeshën time”

U përpoqa të gërmoj tokën me duar të zhveshura për të shpëtuar princeshën time, por nuk munda ta nxirrja. U luta shumë, fatkeqësisht nuk ndodhi. Ne humbem.

Kategoritë
BotaLajme