U plagosën nga sulmet izraelite, me urdhërin e Erdoganit motër e vëllla u dërguan në Turqi për shërim

Dy fëmijë palestinezë, të cilët u plagosën në Gaza, u sollën në Ankara nga Kajro me urdhër të presidentit Recep Tayyip Erdoğan. Fëmijët e plagosur u trajtuan në spitalin e qytetit.

Ushtarët pushtues izraelitë vazhdojnë sulmet e tyre ndaj palestinezëve në Gaza…

Ushtria izraelite, e cila kishte në shënjestër edhe fëmijët, nisi një sulm me raketa në Jabaliye.

Pas sulmit, Rahaf, 11 vjeçe dhe Mohammed Khalil Salman, 13 vjeç, u plagosën nga predha.

Presidenti Recep Tayyip Erdoğan dha udhëzime në lidhje me plagosjen e dy vëllezërve.

Sipas transferimit të UAV; Dy vëllezërit, të cilët u sollën në Turqi nga Kajro për t’u mjekuar, zbritën në aeroportin Esenboğa të Ankarasë në orën 01:00.

Kategoritë
BotaLajme