U varros Ivana Trump në Nju Jork

Dy ditë më parë, në Nju Jork u varros Ivana Trump, gruaja e parë e Donald Trump, ndërsa tashmë në publik kanë dalë detajet e funeralit.

Siç raportojnë mediat e huaja, ftesat për varrim u janë shpërndarë vetëm personave të përzgjedhur për të shmangur turmat.

Fëmijët e Ivankës, Ivanka, Donald Junior dhe Kai mbajtën fjalime emocionale në kishë, pas së cilës trupi i saj u transportua në një arkivol të artë në pasurinë në Bedminster.

Bëhet fjalë për pronën e Donald Trump në New Jersey, ku ai vendosi të ndërtojë një varr të vogël familjar në vitin 2017.

Gruaja e tij e parë u varros atje dhe të ftuarit dhe familja u mblodhën pas ceremonisë së kishës mbi karminat.

Vdiq pasi u rrëzua nga shkallët

Për kujtesë, Ivana vdiq gjashtë ditë më parë në shtëpinë e saj në Nju Jork. Ajo u gjet pa ndjenja në fund të shkallëve. Autopsia konstatoi se ajo vdiq pasi u rrëzua nga shkallët dhe se vdekja e saj ishte një aksident.

“Ajo vdiq si pasojë e një traume të fortë në gjoks”, tha zyra e mjekësisë ligjore në Nju Jork.

Kategoritë
BotaLajme