UEFA ia heq Rusisë të drejtën për mbajtjen e Superkupës së Evropës

UEFA i ka hequr Rusisë të drejtën e pritjes për Superkupën Evropiane të fillimit të sezonit, për shkak të luftës në Ukrainë.

Qyteti i Kazanit do të organizonte ndeshjen mes fituesve të Champions League dhe Europa League të këtij sezoni

Megjithatë, për shkak të konfliktit mes dy vendeve fqinje, UEFA ka vendosur ta zhvendosë ndeshjen në stadiumin Georgios Karaiskakis – shtëpia e Olimpiakosit – në Athinë.

Kategoritë
LajmeSport