Ukraina: Rusia ka humbur rreth 70 mijë trupa ushtarake që nga fillimi i agresionit

Ukraina ka dhënë përditësimin e saj të fundit mbi numrin e humbjeve që ka pësuar Rusia që nga fillimi i luftës.

Kështu, Ukraina thotë se 69,220 trupa ruse janë vrarë dhe 5,364 automjete të blinduara të personelit janë shkatërruar, që nga fillimi i agresionit më 24 shkurt në Ukrainë.

Kategoritë
BotaLajme