Ukrainasi është bërë hit në internet: Rruhet ndërsa një pjesë e raketës i qëndron në mes të shtëpisë (Video)

Videoja ku një burrë, gjoja një ukrainas, rruhet pa kujdes, ndërsa një pjesë e një rakete gjigante ruse qëndron në mes të shtëpisë së tij, u bë hit në internet.

Në periudhën kur lufta në Ukrainë vazhdon ende dhe sot ka hyrë zyrtarisht në muajin e katërt, njeriu i cili nuk u zbulua identiteti vazhdoi me detyrimet e tij të përditshme dhe në të cilin ky “mysafir i paftuar” nuk e ndaloi.

Në një video që u shfaq në Reddit, ai tregoi gjithashtu një vrimë të madhe në çatinë e lënë pas nga një raketë.

A piece of a Russian ork rocket flew into the home of a Ukrainian from Damnthatsinteresting

Ndonëse dukej se mashkulli nuk ishte aspak i frikësuar, por plotësisht i relaksuar, shumë përdorues të këtij rrjeti social ranë dakord se do të reagonin krejt të kundërtën, duke e lavdëruar për guximin e pabesueshëm.

“Njeri, nuk dua të hyj në një dhomë nëse ka një merimangë në të dhe ky njeri po rruhet nga raketa,” shkroi një përdorues.

Për disa, raketa nuk ishte problem, por ata ishin të hutuar pse lavamani dhe pasqyra janë në një dhomë të ngjashme me kuzhinën.

Dikush shpjegoi se ishte “pjesa e raketës që nuk ishte shpërthyese” dhe LadBible raportoi se zyrtarët u ndalën pranë shtëpisë së ukrainasit gjithsesi për t’u siguruar që gjithçka ishte e sigurt.

 

Nuk dihet ende nëse pajisja është hequr nga shtëpia e tij.

Kategoritë
BotaLajme