Ukrainasi nga ballkoni godet me raketë tankun rus (Video)

Gazetari ukrainas Illia Ponomarenko, ka publikuar një video ku tanku rus goditet me raketë nga ballkoni i një ndërtese në Mariupol.

Nga pamjet shihet se si një ukrainas shkrep raketën nga ballkoni i ndërtesës dhe godet tankun rus që ishte në lëvizje.

Qyteti Mariupol është njëri nga qytetet më të shkatërruara në Ukrainë i cili është bombarduar vazhdimisht nga ushtria ruse.

Kategoritë
BotaLajme