Ushtarët ukrainas marrin pak pushim, festojnë fitoren e Ukrainës në Play-off

Me fitoren e Ukrainës mbrëmë 3 me 1 kundër Skocisë shumë ukrainas festuan dhe u çliruan pak nga realiteti i luftës që po jetojnë çdo ditë.Teksa mijëra tifozë u grumbulluan në Hampden Park të Glasgoë, ushtarët morën pak pushim dhe u kthyen në shtëpi duke festuar fitoren.

Një sukses i madh për skuadrën dhe popullin ukrainas të cilët prej disa muajsh po jetojnë në një realitet shumë larg atij ku gjendet pjesa tjetër të botës.

Megjithatë as lufta nuk i ndali ato për të shënuar një fitore mëse të merituar.

Kategoritë
BotaLajme