Vdes 20-vjeçarja në Britani pasi sulmohet nga 7 qen

Një 20-vjeçare ka vdekur në Britani dhe një tjetër ka mbetur e lënduar pasi u sulmuan nga shtatë qen.

Ngjarja ka ndodhur në Caterham, Surrey po ashtu bëhet e ditur se oficerët kanë arritur që t’i sekuestrojnë qentë, shkruan BBC.

20-vjeçarja, siç raportohet, ndërroi jetë në vendin e ngjarjes ndërsa e lënduara tjetër është jashtë rrezikut për jetë.

Një grua, rreth të 20-ave, u shpall e vdekur në vendngjarje, ndërsa një grua e dytë pësoi kafshime nga qeni dhe u dërgua në spital me lëndime jashtë rrezikut për jetën.

“Ky incident do të jetë shqetësues për komunitetin lokal dhe unë do të doja t’i siguroja ata se ne besojmë se të gjithë qentë janë llogaritur dhe janë në paraburgim nga policia. Hetimi ynë për të përcaktuar rrethanat e incidentit mbetet në vazhdim dhe ne do t’i kërkojmë komunitetit të mos spekulojë” thuhet në një deklaratë të policisë.

Kategoritë
BotaLajme