Vdes në aksident një person ku u përfshirë futbolisti Brazilian, klubi i famshëm e ka përzënë menjëherë

Futbollisti i talentuar brazilian Renan Victor da Silva, i njohur më mirë si Renan, fshehu një aksident të tmerrshëm trafiku që vrau një motoçiklist.

Futbollisti i ri i Palmeiras ka fshehur një aksident fatal. Ai ka kthyer makinën Honda Civic në korsinë e kundërt dhe ka goditur drejtuesin e motoçikletës, i cili ka gjetur vdekjen në vend.

Mësohet se ka mbetur i vrarë 38-vjeçari Eliezer Pena, i cili ka lënë pas gruan dhe dy vajzat e vogla. Menjëherë pas ngjarjes, futbollisti u arrestua dhe nuk pranoi t’i bënte alkomatografinë.

Aksidenti trafiku ka ndodhur dje jo shumë larg nga Sao Paulo, qyteti ku Renan luan me Palmeiras-in e tij. Për ditën e sotme është caktuar seanca, në të cilën Renan do të ndalohet.

Ndonëse nuk pranoi të bënte alkomatografi, policia theksoi se Renani drejtonte mjetin në gjendje të dukshme të dehur dhe pa leje drejtimi.

Siç pritej, Renani mbeti menjëherë pa klub. Pak ditë më parë ai shkoi në huazim te Bragantino dhe ata e ndërprenë menjëherë bashkëpunimin, që të njëjtën gjë të bënte edhe Palmeirasi i tij. Meqë ra fjala, Palmeiras është një nga klubet më të mëdha të futbollit brazilian dhe një rekordmen me 10 tituj të Serie A.

Kategoritë
Sport