Vdes reperi Coolio i ‘Gangsta’s Paradise’, këngës së famshme fituese në Grammy

Coolio, reperi fitues i Grammy-t, më i njohur për këngën e vitit 1995 “Gangsta’s Paradise”, ka vdekur, konfirmoi menaxherja e tij të mërkurën. Ai ishte 59 vjeç.

“Jemi të pikëlluar nga humbja e mikut dhe klientit tonë të dashur, Coolio, i cili ndërroi jetë këtë pasdite”, tha Sheila Finegan në një deklaratë për The Times. “Ai preku botën me dhuntinë e talentit të tij dhe do t’i mungojë shumë.

“Faleminderit për të gjithë në mbarë botën që e kanë dëgjuar muzikën e tij dhe për të gjithë ata që kanë ndihmuar në lidhje me vdekjen e tij. Ju lutemi, mbajini të dashurit e Coolio në mendimet dhe lutjet tuaja.”

Muzikanti u gjet pa ndjenja pasditen e së mërkurës në dyshemenë e banjës në shtëpinë e një miku, tha menaxheri Jarez Posey për TMZ, i cili raportoi fillimisht lajmin. Asnjë shkak zyrtar i vdekjes nuk është përcaktuar, por dyshohet për arrest kardiak, tha Posey për faqen e internetit.

Kategoritë
BotaLajme