Vitin e Ri 2022 mbërrin në Zelandën e Re, pamjet nga spektakli i fishekzjarreve

Viti i Ri 2022 ka mbërritur në Zelandën e Re. Auckland i Zelandës së Re është qyteti i parë që mirëpret Vitin e Ri. Fishekzjarret ndriçuan qiellin e natës në Auckland.

Ura e Portit të Auckland, Sky Tower dhe Muzeu Përkujtimor i Luftës në Auckland u ndezën nga ora 21:00, me një shfaqje të plotë me dritë të planifikuar për mesnatë.

Kategoritë
BotaLajme