Volejbollistja zvicerane ka pësuar një lëndim të rëndë, filloi të bërtiste nga dhimbja pasi i doli shpatulla (Video)

Skuadra zvicerane e volejbollit udhëhoqi Gjermaninë 1-0 në sete dhe 10:7 në setin e dytë në një ndeshje për vendin e tretë në Wrold Champs në Romë, por më pas pasoi një moment tronditës.

Volejbollistja zvicerane Joana Heidrich ra menjëherë në gjunjë pas një shërbimi dhe filloi të bërtiste nga dhimbja pasi i doli shpatulla.

Britmat jehonin nëpër stadiumin e mbushur plot, spektatorët tundën kokën të tronditur dhe partneri i saj Verge-Depre bëri me dorë nga paniku mjekët për ta ndihmuar.

Mjekët kanë mundur ta qetësojnë Joanën dhe gjatë shfaqjes së ndihmës, stafi dhe kundërshtarët kanë mbajtur një çarçaf rreth volejbollistes fatkeqe.
Më pas e kanë nxjerrë nga fusha dhe e kanë dërguar në spital ku i kanë rregulluar shpatullën, kështu që tani ajo ka një rikuperim të gjatë përpara.

Volejbollistet zvicerane deri në lëndim luajtën shkëlqyeshëm, por në fund mbetën pa medalje.

Sipas rregullave, organizatorët ia dhanë fitoren volejbollistëve gjermanë – 16:21, 21:10, 15: 0.

Kategoritë
Sport