Vuçiq merr pjesë në funeralin e ish-gruas së tij

Ksenija Vuçiq, ish-bashkëshortja e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, është varrosur  sot në varrezat e reja në Beograd.

Kryeministrja Ana Brnabiq, kryetari i parlamentit Ivica Daçiç dhe shumë njerëz të njohur morën pjesë në varrim. Vuçiqin në funeralin e ish-gruuas së tij ishte me fëmijët Milica dhe Danilo.

Ksenija Vuçiq, e cila vdiq në moshën 56 vjeçare, ishte një gazetare e njohur që punoi si gazetare për afro 30 vjet./gazetaere

Kategoritë
LajmeRajoni