Xhaka s’lëshon pe, shfaq temperamentin: Shikoni çfarë i bën mesfushorit të West Ham

Mesfushori i Arsenal, Granit Xhaka mbrëmë në duelin kundër West Ham United veproi me mjaft mençuri në një moment kur goditi me top futbollistin kundërshtar, Lucas Paqueta, që nuk e lejonte ta ekzekutonte goditjen e lirë, transmeton Gazeta Metro.

Gjyqtari i ndeshjes, Michael Oliver akordoi faull në të mirë të ‘Topçinjve’ dhe siç shihet lojtarët e skuadrës tjetër londineze nuk u pajtuan aspak me këtë vendim të tij.

Ishte mesfushori çek, Tomas Soucek që në fillim nuk lejonte që topin ta merrnin Xhaka ose Martin Odegaard, ndërsa për të ngadalësuar ritmin e takimit u përkujdes edhe Declan Rice.

Kategoritë
LajmeSport