Ylli i Premiership do të pastrojë kanalet dhe rrugët e Londrës pasi që u dënuar për goditjen e një maceje

Fituesi i Ligës së Kampionëve dhe dy herë kampioni i Anglisë, Kurt Zouma, nuk do të mund të shmangë dënimin për gjuajtjen e një maceje dhe do t’i duhet të kryejë 180 orë shërbim në komunitet.

Kurt Zouma, një futbollist 30 milionë funte dhe anëtar i sotëm i West Ham, ka tronditur publikun pasi postoi një video në rrjetet sociale ku shihet duke shkelmuar macen e tij. Videoja është xhiruar nga vëllai i tij.

Të dy anëtarët e familjes u dënuan me shërbim në komunitet, por pritej t’i shmangeshin dënimit pasi u ndodhi të gjithëve gjatë pandemisë së koronavirusit që punonin nga shtëpia.

Por The Sun raporton se dënimi për Zouma është konfirmuar dhe ai dhe vëllai i tij do të duhet të bëjnë 180 orë shërbim komunitar në rrugët e Londrës.

Në këtë mënyrë, kalimtarët do të mund të shohin Zouma duke pastruar rrugën, gjë e pazakontë për një futbollist me rrogë miliona. Pastrimi i rrugëve përfshin mbledhjen e plehrave, mbledhjen e lopatës, mirëmbajtjen e lëndinës dhe pastrimin e grafiteve.

“Kjo duhet të jetë një alarm i shkëlqyeshëm për këdo që mendon se do t’ju trajtojë ndryshe nëse jeni popullor me publikun. Nëse dikush duhet të pastrojë kanalet, atëherë është vetëm faji i tyre. Të famshmit duket se kanë trajtim më të mirë se të tjerët , por këtë herë nuk do të ndodhë”, tha një burim i paidentifikuar i Sun, i cili mori pjesë në vendimmarrje.

Kategoritë
Sport