Ylli kroat i futbollit Josko Guardiol dhuroi fanellën për të ndihmuar viktimat e tërmetit në Turqi

Futbollisti i Leipzigut gjerman dhe përfaqësuesi kroat Josko Guardiol dhuroi një fanellë me firmën e tij për qëllime humanitare për të ndihmuar viktimat e tërmeteve shkatërruese që goditën rajonet jugore të Turqisë.

Fanella e një prej yjeve më të mëdhenj të Botërorit të vitit të kaluar në Katar, Guardiola, me numrin 32, është dorëzuar në Ambasadën e Republikës së Turqisë në Zagreb.

Lajmin e ka konfirmuar në rrjetet sociale ambasadori turk në Kroaci, Yavuz Selim Kiran.

“Guardioli, ylli i kombëtares kroate dhe Leipzig, i dërgoi ambasadës sonë, me një mesazh solidariteti, fanellën e tij me numrin 32 me të cilën pati paraqitje të suksesshme për t’i dhuruar të ardhurat nga shitja për viktimat. të tërmetit”, tha ambasadori Kiran.

Kategoritë
Sport