Zafir Berisha iu vërsul Policisë pasi e dënuan për kundërvajtje, detaje rreth rastit

Rreth orës 15:00 është arrestuar kryetari i Nisma Socialdemokrate në Prizren, Zafir Berisha, raporton TV Prizreni.

Këtë e ka konfirmuar zyra për informim e Policisë në Prizren për TV Prizrenin.

Sipas raportit të policisë e gjithë ngjarja ka ndodhur si pasojë e shqiptimit të një tikete për parking.

Berisha dyshohet se iu është vërsulur një zyrtarit policor, duke tentuar ta godas, pasi i nëjti e ka dënuar për parkim, raporton TV Prizreni.

Më pas Berisha është arrestuar dhe është intervistuar në stacionin e Policisë në Prizren./tvprizreni.net/

Kategoritë
LajmeVendi