Zagreb: Përbindëshi që vrau fëmijën u hodh poshtë makinës në autostradë

Goran Knezheviq, përbindëshi që vrau vajzën e tij me sëpatë, përfundoi në Zagreb duke u hedhur poshtë një veture në autostradë.

Pas kallëzimit të rastit, policia konstatoi se autori i krimit është larguar nga vendi i ngjarjes dhe është larguar në drejtim të panjohur me një veturë me targa të panjohura në atë moment.

Më pas është marrë informacion për vdekjen e një burri në një aksident trafiku në autostradën A3.

“Në vendin e vdekjes së burrit është kryer një hetim nga prokurori kujdestar i ŽDO-së në Zagreb dhe ekipi hetimor i Policisë së Zagrebit dhe është konstatuar se bëhet fjalë për vetëvrasje”, njofton policia.

Knezheviq ka vrarë mbrëmë një vajzë njëvjeçare dhe ka plagosur rëndë ish-bashkëshorten. Siç mëson jozyrtarisht Jutarnji, mbrëmë rreth orës 20:30 ka pasur një sherr në familje. G.K. erdhi në shtëpinë ku jeton ish-partnerja e tij 41-vjeçare me një fëmijë. Burri ka nxjerrë një sëpatë dhe ka plagosur rëndë gruan dhe vajzën njëvjeçare.

Kategoritë
LajmeRajoni