Zbulohen detaje të pabesueshme të dëmtimit të Gjokoviqit, i mahnitur drejtori i Australian Open

Drejtori i Australian Open, Craig Tiley, konfirmoi se Novak Gjokoviç kishte probleme të mëdha me një dëmtim të kërdhokullës, por me përpjekje mbinjerëzore, ai arriti të luftojë dhe përfundimisht të fitojë turneun në Melburn.

Gjokoviç kishte probleme me pjesën e pasme dhe skuadra e asit serb punoi për ta zgjidhur këtë problem të madh. U kontaktuan ekspertë të ndryshëm dhe në një moment dolën me emrin e Marijanës, e cila u largua nga detyra dhe u nis menjëherë për në Melburn, gjë që i bëri përshtypje të veçantë Novakut.

Sapo mbërriti, ajo filloi menjëherë trajtimin dhe rezultati ishte i dukshëm pas disa trajtimeve.

“Shumë sfida janë rreth Novakut sepse ai po fiton një reputacion të keq. Por në fund të fundit, nuk mendoj se dikush mund ta vërë në dyshim atletizmin e tij. Ai kishte një grisje prej tre centimetrash në kutinë e pasme. Absolutisht, unë” i kam parë pamjet, mjekët do të thonë të vërtetën. Ka pasur shumë spekulime nëse është e vërtetë apo jo, është e vështirë të besohet se dikush mund të bëjë diçka të tillë me këto lloj lëndimesh. Ai është i mrekullueshëm, ai e ka trajtuar atë jashtëzakonisht profesionalisht ”, tha Tiley, duke shtuar:

“Ai është shumë i fokusuar në atë që bën, çdo minutë të çdo dite. Çfarë ha, çfarë pi, çfarë bën dhe si e bën atë. Ai nuk ka prishje, as mendërisht, as në asgjë që bën. Ai ka kaluar një shumë për të fituar dhjetë Australian Open dhe nuk mendoj se do të ndodhë më kurrë. Gjatë 15 viteve të fundit, dhe ai më thotë se janë 14 vjet, sepse e humbi të fundit, është një arritje e jashtëzakonshme”, tha drejtori i Australian Open.

Kujtojmë, me fitoren në Australian Open, Gjokoviç u rikthye në vendin e parë të listës ATP dhe barazoi numrin e titujve të Grand Slam me Rafael Nadal (22).

Kategoritë
Sport