Zbulohen kundërshtarët e mundshëm të Ballkanit në Ligën e Kampionëve

FC Ballkani është shpallur kampion i Kosovës në futboll për edicionin 2022/23 dhe tashmë do të marrë pjesë në garat evropiane.

Vitin e kaluar skuadra e Ballkanit arriti suksesin historik, duke u kualifikuar në grupet e Conference League, teksa synon të përsërisë suksesin edhe këtë sezon.

Këtë sezon, FC Ballkani do të garojë në rrethin e parë të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve. Tashmë janë konfirmuar disa nga kundërshtarët e mundshëm të Ballkanit në këtë fazë.

Më poshtë keni disa nga kundërshtarët e mundshëm me të cilët Ballkani mund të përballet në rrethin e parë kualifikues të Champions League:

Ferencvaros

Qarabag

Slovan Bratislava

Sheriff Tiraspol

BATE Borisov

Astana

Maccabi Haifa

Zagliris

HJK

Fiora

Shamrock Rovers

TNS

Olimpija Ljubljana

Zrinjski Mostar

Lincoln Red Imps

KI

Dinamo Tbilisi

Aris Limassol

BK Hacken

Farul Constanta

Valmiera

Larne

Sëift Hesperagne

Struga

Kategoritë
Sport