Zbulohet se sa kushton veshja e çuditshme e Messit për Vitin e Ri dhe pse e ka veshur

Futbollisti më i mirë në botë, Lionel Messi, e ka pritur Vitin e Ri me familjen e tij dhe stili i tij ka tërhequr vëmendje të veçantë në fotot që ka publikuar dhe pas polemikave të shumta në rrjetet sociale është zbuluar se sa kushton dhe pse ka veshur atë.

Messi është shfaqur në një variant pak më casual dhe kombinime të bukura ngjyrash dhe siç pritej pasuan shumë komente humoristike në llogarinë e tij.

“Ai theu modën”, “Unë marr rroba për natën e Vitit të Ri. Çfarë shembulli i përulësisë dhe thjeshtësisë, të tilla si të tilla rrallë shihen”, “Kush është kampion vishet si të dojë. Ne ju falim edhe rroba për xhuxhët. “, ishin vetëm disa nga komentet.

Bluza e gjelbër mëndafshi me detaje dhe zbukurime portokalli kushton 950 € marramendëse, por aktualisht është e shitur në Mytheresa – faqja online e modës luksoze.

Pantallonat e shkurtra janë edhe më të shtrenjta dhe kushtojnë 1183 euro, por edhe ato nuk janë më në dispozicion.
Më në fund, shumë ndjekës në Instagram vunë re ngjyrat specifike të veshjeve të Messit dhe arritën në përfundimin se ishte një lloj homazh për Bangladeshin, një vend ku i gjithë kombi brohoriste për kombëtaren e Argjentinës dhe ku u bë një festë e madhe pas fitimit të kampionatit botëror.

Flamuri i tyre është krejtësisht identik me ngjyrat e veshjeve të Messit dhe është mjaft e sigurt që argjentinasi është frymëzuar vërtet nga ai motiv.

Kategoritë
Sport