Zelenski tregoi kushtet në të cilat jeton prej një viti: Sinqerisht, më dhemb shpina

Televizioni ukrainas 1+1 ka transmetuar një film dokumentar të gazetarit Dmytro Komarov në të cilin ndër të tjera është shfaqur akomodimi i përkohshëm i presidentit Volodymyr Zelensky, ku ai jeton që nga fillimi i agresionit rus kundër Ukrainës.

Zelenski tregoi zyrën e tij, në të cilën ndodhet edhe një dollap, në të cilin ka kryesisht veshje në ngjyrën e gjelbër ulliri.

“Këto janë ‘rrobat e mia të rregullta’,” tha Zelenskiy. “Unë nuk vesh kostume për momentin,” shtoi ai.

Më pas i ka treguar gazetares një kostum që qëndron në cep të dollapit.

“Është një simbol se lufta do të përfundojë së shpejti. Ne do të fitojmë dhe unë do të vesh përsëri kostume”, tha Zelenskiy duke buzëqeshur.

Zelenski gjithashtu zbuloi se ka një dhomë në zyrë ku ai fle.

Në një hapësirë ​​të dekoruar modeste ka një krevat për një person, një tavolinë, një lavaman dhe një televizor.

Presidenti ukrainas tregoi me gisht krevatin, i cili kishte çarçafë me motive lulesh.

“Të jem i sinqertë, më dhemb shpina”, tha Zelenski.

“Zyra ime është gjithashtu shtëpia ime. Unë jetoj këtu për një vit,” i shpjegoi Zelenski Komarovit.

Kategoritë
BotaLajme