Zelensky kritikon Macron: Ka frikë nga Rusia

Në një intervistë për The Economist Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka dhënë pikëpamjen e tij se cilat vende të Evropës Perëndimore po ndihmojnë dhe cilat jo, në luftën e vendit të tij kundër Rusisë.

Ai kritikon ashpër presidentin e Francës Emmanuel Macron i cili nuk i ka ofruar mbështetje ushtarake. Dhe tregon arsyen pse nuk e ka bërë dicka të tillë.

“Britania është padyshim në anën tonë. Nuk po kryen një akt balancues. Britania nuk sheh asnjë alternativë për të dalë nga situata.” -tha Volodymyr Zelensky

Kategoritë
BotaLajme