Zelensky nga Haga: Të gjithë duam ta shohim këtu Vladimir Putinin

Duke folur gjatë një konference për shtyp në Holandë, Volodymyr Zelensky shpreson se Vladimir Putin do të sillet para drejtësisë ndërkombëtare në Hagë.

Ne të gjithë duam ta shohim këtu në Hagë, Vladimirin”, deklaroi ai duke iu referuar urdhër-arrestit të lëshuar nga Gjykata Ndërkombëtare Penale.

Lideri rus “meriton të dënohet” dhe të sillet në Hagë, thotë i pari i shtetit ukrainas, raporton skynews.

Kategoritë
BotaLajme