Zhdukja misterioze: Portieri i Marokut këndoi himnin kombëtar, por nuk e nisi ndeshjen me Belgjikën

Domethënë, Bono është ngrohur, është dashur të jetë në formacionin startues dhe të mbrojë portën e kombëtares së tij në një ndeshje jashtëzakonisht të rëndësishme kundër Belgjikës, madje ka kënduar himnin kombëtar, por pas fishkëllimës të parë të arbitrit, nuk ka qenë në gol.

Në vend të tij lojën në portën e Marokut e nisi Munir dhe mediat marokene në vendngjarje shkruajnë se portieri është lënduar para ndeshjes dhe kjo është arsyeja që ai nuk është në mesin e shtyllave.

Mirëpo, ata theksojnë se nuk dihet fare nëse ai është lënduar gjatë ngrohjes, mes himnit kombëtar dhe fillimit të ndeshjes, apo ka qenë problem nga më parë dhe në rezultatin zyrtar shkruhet se ai është lënduar dhe nuk do të luajë në këtë ndeshje.

Gjithashtu, shtohet se Bono është parë me paterica pak pas fillimit të ndeshjes. Meqë ra fjala, po flasim për portierin që mbron te Sevilla.

Kategoritë
Sport