Zlatan Ibrahimović së shpejti do të mbushë 41 vjeç por ai ka nënshkruar një kontratë tjetër

Zlatan Ibrahimović, i cili së shpejti do të festojë ditëlindjen e tij të 41-të, ka vazhduar zyrtarisht kontratën me Milanin edhe për një vit.

Pas sezonit në të cilin klubi milanez fitoi titullin, sulmuesi suedez iu nënshtrua një operacioni në gju, për shkak të të cilit nuk mund të rikthehet në fushë deri në fillim të vitit 2023 dhe nënshkroi një kontratë të re me Milanin që është e vlefshme deri më 30 qershor të vitit të ardhshëm.

 

Sezonin e kaluar, Ibrahimović luajti 27 ndeshje në të cilat shënoi tetë dhe asistoi tre gola, dhe gjithsej shënoi 92 gola në 158 paraqitje me fanellën e Milanit.
Zlatan gjithashtu ra dakord për një ulje të konsiderueshme të pagës. Deri më tani ai merrte shtatë milionë euro në vit, ndërsa tani paga e tij do të jetë nga 1 deri në 1.5 milionë euro, në varësi të bonuseve që varen nga numri i golave ​​dhe asistimeve.

Kategoritë
Sport