Zyrtare/ Galatasaray bën goditje të dyfishtë, firmos me Mentens dhe Torreira

Zyrtare/ Galatasaray bën goditjen të dyfishtë, firmos me Mentens dhe Torreira

Tashmë gjithçka është zyrtare. Dries Mertens është zyrtarisht një lojtar i Galatasaray.

Golashënuesi më i mirë i Napolit, u largua nga “Maradona” pas 9 vitesh, teksa tashmë ka zgjedhur të transferohet në Turqi, duke mbajtur veshur fanellën e skuadrës turke të Galatasarayt.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi turk nëpërmjet një postim në rrjetet sociale, teksa thuhet se palët kanë firmosur një kontratë 1-vjeçare me të drejtë rinovimi edhe për një sezon tjetër.

Gjithashtu Galatasaray ka firmosur edhe me Lucas Torreira, ku ish-lojtari i Fiorentinës ka nënshkruar deri në vitin 2025.

Kategoritë
Sport